Dzień języków prezentacja

Dzień Języków

Zadanie jakie tym razem otrzymaliśmy od Pani Agnieszki z języka polskiego polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej z Dnia Języków organizowanego w szkole podstawowej Nasza Szkoła.

Zadanie wydawało się proste jednakże jak zwykle pojawiło się kilka problemów….

Po zrobieniu zdjęć nadszedł czas na przesłanie ich na dysk. I tu pierwsze „schody”.

1. Okazało się, że IPhone nie da połączyć się z naszym laptopem a na dodatek nie pamiętamy haseł do naszych szkolnych skrzynek pocztowych. Na szczęście uratował nas Pan Maciek, który pożyczył nam kabel i pendriv’a do zgrania zdjęć.
  2. Skoro nie potrafimy zalogować się do poczty, to również nasze konto Microsoft z dostępem do PowerPoint stało się bezużyteczne. Szybko znajdujemy rozwiązanie i tworzymy prezentację w otwartym oprogramowaniu online. Godzina pracy i jej efekty można zobaczyć na załączonym filmie.
  3. To nie koniec naszych przygód… Okazuje się, że plik z prezentacją ma ponad 100 mb i nie mamy jak przesłać go dla Pani Agnieszki. Znowu pomoc Pana Maćka i plik wysłany.

Nasze wnioski

• Przygotowując się do wykonania nawet najłatwiejszego zadania warto zaplanować działania
  • Sprawdzić czy dysponujemy odpowiednimi sprzętami, znamy hasła i loginy oraz alternatywne oprogramowanie
  • Zaplanować wykonanie zadania w określonym czasie
  • Uzyskać informację zwrotną czy zadanie zostało wykonane prawidłowo.